Kontakt

Best Western Plus Hotel Svendborg

Centrumpladsen 1
5700 Svendborg

Telefon +45 62 21 17 00
Restaurant +45 62 17 62 03
booking@hotel-svendborg.dk

Åbningstider

Hotel Svendborg holder midlertidigt lukket, men vi tilbyder overnatning på Hotel Garni (Toldbodvej 5, 5700). 

Fra 11. januar 2021 er det muligt at forudbestille ”to go” morgenmad fra Hotel Svendborg (Centrumpladsen 1, 5700). ”To go” morgenmad skal forudbestilles på 62 21 17 00 eller booking@hotel-svendborg.dk

Har du forespørgsler eller andre spørgsmål, svarer vi alle dage via mail: booking@hotel-svendborg.dk eller på telefon 62 21 17 00.

Oplysninger

Check ind fra kl. 14.00
Check ud
senest kl. 11.00

CVR DK-82550712
Bank Sydbank 6840-000-1092538
IBAN DK6968400001092538
BIC (SWIFT) SYBKDK22
Fax +45 62 21 90 12

Skriv til hotellet

Restaurant Krinsen

Morgenservering
Mandag – fredag kl. 6.30 – 9.30
Lørdag kl. 7.00 – 10.00
Søndag kl. 7.30 – 10.30.

Frokostservering
Fra 9. november 2020 holder Restaurant Krinsen lukket til frokost. Mod forudbestilling kan dog aftales arrangementer, ring og bestil bord hos Jan Milton tlf.: +45 62 17 62 07

Aftenservering
Mandag – lørdag kl. 18.00 – 21.30
Restauranten lukker kl. 22.00

Husk at bestille bord på telefon +45 62 17 62 03.
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os.

Tom Pelle Jensen Direktør Hotel Svendborg

Direktion

Tom Pelle Jensen
Direktør
+45 62 17 63 13
+45 40 96 15 55
tom-pelle@hotel-svendborg.dk

Lise Bisgaard Madsen Hotel- og konferencechef Hotel Svedborg

Konference

Lise Bisgaard Madsen
Hotel- og konferencechef
+45 62 17 62 10
lise@hotel-svendborg.dk

Tina Lund Ellekjær Konference koordinator Hotel Svendborg

Konference

Tina Lund Ellekjær
Konference koordinator
+45 62 17 62 32
tina@hotel-svendborg.dk

Jan Milton Restaurantchef - Sommelier Hotel Svendborg

Restaurant Krinsen

Jan Milton
Restaurantchef – Sommelier
+45 62 17 62 07
jan.milton@hotel-svendborg.dk

Søren Sørensen Køkkenchef Hotel Svendborg

Restaurant Krinsen

Søren Sørensen
Køkkenchef
+45 62 17 62 04
+45 41 33 01 82
soren@hotel-svendborg.dk

Merete Espensen Controller Hotel Svendborg

Bogholderi

Merete Espensen
Controller
+45 63 22 53 11
merete.espensen@halberg-as.dk

Mette Spindler Seehausen

Salg

Mette Spindler Seehausen
Key Account Manager
+45 40 99 41 45
mette@hotel-fredericia.dk

Helle Hodal Key Account Manager Hotel Svendborg

Salg

Helle Hodal
Key Account Manager
+45 40 99 41 74
helle@hotel-svendborg.dk