Kontakt

Best Western Plus Hotel Svendborg

Centrumpladsen 1
5700 Svendborg

Telefon +45 62 21 17 00
Restaurant +45 62 17 62 03
booking@hotel-svendborg.dk

Midlertidig indgang fra parkeringspladsen i Kedelsmedstræde

Fra den 23. september 2019 til den 1. april 2020 henviser vi til at benytte vores nye indgang fra parkeringspladsen i Kedelsmedstræde, da hovedindgangen på Centrumpladsen er lukket. Her bygger vi restaurant, café og lobbyområde om. 

Parkering

Benyt gerne vores gratis parkering eller de offentlige pladser i nærheden. Husk synlig tilladelse i din forrude, når du parkerer på hotellets private pladser.

Oplysninger

Check ind fra kl. 14.00
Check ud
senest kl. 11.00

CVR DK-82550712
Bank Sydbank 6840-000-1092538
IBAN DK6968400001092538
BIC (SWIFT) SYBKDK22
Fax +45 62 21 90 12

Skriv til hotellet

Restaurant Krinsen

Morgenservering
Mandag – fredag kl. 6.30 – 9.30
Lørdag kl. 7.00 – 10.00
Søndag kl. 7.30 – 10.30.

Frokostservering
Mandag – lørdag kl. 12.00 – 15.00

Aftenservering
Mandag – lørdag kl. 18.00 – 21.30

Husk at bestille bord på telefon +45 62 17 62 03.
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte os.

Tom Pelle Jensen Direktør

Direktion

Tom Pelle Jensen
Direktør
+45 62 17 63 13
+45 40 96 15 55
tom-pelle@hotel-svendborg.dk

Lise Bisgaard Madsen

Konference

Lise Bisgaard Madsen
Hotel- og konferencechef
+45 62 17 62 10
lise@hotel-svendborg.dk

Konference

Tina Lund Ellekjær
Konference koordinator
+45 62 17 62 32
tina@hotel-svendborg.dk

Restaurant Krinsen

Jan Milton
Restaurantchef – Sommelier
+45 62 17 62 07
jan.milton@hotel-svendborg.dk

Restaurant Krinsen

Lars Barnkob
Køkkenchef
+45 62 17 62 04
kokken@hotel-svendborg.dk

Bogholderi

Merete Espensen
Controller
+45 63 22 53 11
merete.espensen@halberg-as.dk

Mette Spindler Seehausen

Salg

Mette Spindler Seehausen
Key Account Manager
+45 40 99 41 45
mette@hotel-fredericia.dk

Helle Hodal

Salg

Helle Hodal
Key Account Manager
+45 40 99 41 74
helle@hotel-svendborg.dk